Olsztyn, dnia 3 kwietnia 2025 r.
SKO.60.16.2024
OBWIESZCZENIE
Na podstawie art. 61 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. 2024, poz. 572), zwanej dalej k.p.a., oraz art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. 2024, poz. 1112 ze zm.) zawiadamiam, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Olsztynie wszczęło na wniosek Marcina Kordylewskiego postępowanie administracyjne w sprawie stwierdzenia nieważności wydanej z upoważnienia Wójta Gminy Wydminy decyzji z dnia 6 grudnia 2023 r., znak: KK.6220.7.2023, w przedmiocie stwierdzenia braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na budowie elektrowni fotowoltaicznej (SPV Gawliki Wielkie) o mocy do 4 MW włącznie, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, na działce o numerze ewidencyjnym 84, obręb Gawliki Wielkie, gmina Wydminy, powiat giżycki, województwo warmińsko-mazurskie.
Stosownie do treści art. 49 § 2 k.p.a. informuję, że publiczne obwieszczenie zawiadomienia o wszczęciu niniejszego postępowania nastąpi w dniu 14 kwietnia 2025 r. Co za tym idzie zawiadomienie uważa się za dokonane z dniem 28 kwietnia 2025 r.
Osoby, których interesu prawnego przedmiotowa sprawa dotyczy mogą w terminie 7 dni od daty dokonania zawiadomienia zapoznać się w tutejszym Kolegium Odwoławczym z aktami sprawy oraz zgłaszać uwagi, wnioski i składać wyjaśnienia, a także przedstawiać dowody na ich poparcie.
Zgodnie z brzmieniem art. 40 i 41 k.p.a. pouczam, iż strony oraz ich przedstawiciele i pełnomocnicy mają obowiązek zawiadomić organ administracji publicznej o każdej zmianie swojego adresu. Strona ma możliwość złożenia odpowiedzi na pismo wszczynające postępowanie i wyjaśnień na piśmie, może także ustanowić pełnomocnika w sprawie. Pełnomocnikiem strony może być osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie lub zgłoszone do protokołu. Pełnomocnik dołącza do akt oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokumentów wykazujących ich umocowanie. Organ administracji publicznej może w razie wątpliwości zażądać urzędowego poświadczenia podpisu strony (art. 33 k.p.a.).
Strona, która nie ma miejsca zamieszkania lub zwykłego pobytu albo siedziby w Rzeczypospolitej Polskiej lub innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, jeżeli nie ustanowiła pełnomocnika do prowadzenia sprawy zamieszkałego w Rzeczypospolitej Polskiej i nie działa za pośrednictwem konsula Rzeczypospolitej Polskiej, jest obowiązana wskazać w Rzeczypospolitej Polskiej pełnomocnika do doręczeń, chyba że doręczenie następuje za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W razie niewskazania pełnomocnika do doręczeń przeznaczone dla tej strony pisma pozostawia się w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia.